menu

hlavní strana  I  mapa stránek  I  ke stažení  I  by stucka 2008

novinky  

 
 

závody > komentáře k závodům > hronov 2010

 

Při odjezdu do Hronova se nám znovu vybavili vzpomínky na loňský rok, když nám vůz v první závodní jízdě začal hořet. Od té doby jsme nějaké ty zkušenosti posbírali a pomáhá nám to v přípravě vozu.

Po Zbraslavi jsme ještě vyměnili zadní tvrdé pneumatiky za měkčí a širší Avony. Podařilo se nám ušetřit 5 kg výměnou zadního okna za makrolon a doufali jsme v dobrý výsledek. 

Sobotní ráno při pohledu na oblohu nevěstilo nic dobrého a po dvou tréninkových jízdách odjetých na suchu začalo v polední přestávce pršet. Na suché pneu to v tu chvíli nebylo a kdo měl, tak přezouval na mokré. 

Rázem se první závodní jízda stala skokem do neznáma a každý musel ukázat ,co umí! Snažil jsem se jet s citem, ale přesto rychle. Jízda se mi až na dvě lehké krizovky povedla a bylo z toho první místo s nepatrným náskokem o 0,28 sec. před M. Adámkem. Třetí skončil můj otec J. Srnský sen., kterému mokro vyhovuje, a čtvrtý skončil A. Muzikant, který neměl adekvátní sadu mokrých kol a hodně na tom tratil.

Před druhou závodní jízdou stihla část trati proschnout, ale druhá část zůstala stále mokrá. Boj to byl těsný a vyrovnaný až do samotného konce, ale na pořadí se již nic nezměnilo a my jsme se konečně mohli radovat z prvního letošního vítězství !

Nedělní ráno dávalo tušit, že žádná kapka nespadne a že se všechny jízdy pojedou na suchu. O první místo se opět vedl tvrdý boj, ale znovu jsme z něho vyšli vítězně před druhým M. Adámkem. Třetí skončil A. Muzikant, který využil suché trati, pro čtvrté místo si dojel J. Srnský sen.

Zajímavostí byl znovu radar, který před cílem ukazoval rychlost. Tentokrát byl lépe umístěn než na minulem podniku ve Zbraslavi. Ve třídě H-1300 bylo pořadí radaru následující: 1. A. Muzikant 125 km/h, 2. J. Srnský jr. 124 km/h, 3. M. Adámek 122 km/h a 4. J. Srnský sen. 119 km/h.

Závěrem je nutno poděkovat pořadatelům za skvělou organizaci a dobře připravenou trať, také nesmím zapomenout na mé mechaniky, kteří mě v tom opět nenechali.

Skvělou kulisu podél trati vytvořili sympatičtí diváci, kteří aktivně fandili a bylo znát, že tento závod tu má tradici.

Pro nás bylo o to cennější, že jsme si domů odváželi dvě důležité vítězství, které nás zároveň posunuli do čela v průběžném pořadí třídy H-1300.

                                                                                                                    J.S.

                                                                                                                    SRNSKÝ

          sport team

 

kdo jsem
technika
závody
foto
video
team
kniha návštěv
odkazy
kontakt

 

PARTNEŘI TEAMU:

 TOPlist