menu

hlavní strana  I  mapa stránek  I  ke stažení  I  by stucka 2008

novinky  

 
 

závody > komentáře k závodům > ještěd 2010

 

Po menší pauze, způsobené již předem naplánovanou dovolenou, jsme znovu vyrazili bojovat o vzácné kovy. Tentokrát nás po roce opět přivítala krásná trať na Ještědu. Technickou přejímkou prošlo bezmála 120 vozů a tak se dalo předem tušit, že závody neskončí extra brzo.

Během pátečního odpoledne jsme si vybudovali zázemí v již přeplněném depu, absolvovali jsme formální přejímku a osvěžili jsme si paměť několika průjezdy tratě. Místní „dobrovolní dárci orgánů“ (motorkáři) si zde pořádali své závody na vlastní pěst a poté, co nám jeden z idiotů málem skončil pod autem, jsme se jeli raději ubytovat do nedalekého pensionu Antonelli. Mohu vřele doporučit. Hezké ubytování za dobrou cenu a příjemní majitelé, kteří se nám snažili ve všem vyjít vstříc. Bohužel takto kladně již nemůžeme hodnotit místní pohostinství ABC a motorest Horka. V prvním jmenovaném nebyli na pár hladových navíc vůbec připraveni, jídla jsme se nedočkali a když jsme zjistili, že ani pivo se nedá pít, tak jsme vyklidili pole. Ve druhém jmenovaném jsme sice hlad a žízeň zahnali průměrnou kvalitou, ale potom co nás servírka chtěla opakovaně okrást o nemalý obnos, tak už nás zde nikdy neuvidí.

V sobotu ráno ještě proběhla rozprava s jezdci a pak už se šlo na to. Už od rána bylo nádherné počasí a tak nám vůbec nevadilo, že se vše malinko protahovalo. Pořadatelé dělali co mohli a v jejich situaci jim nebylo co závidět.

Obě tréninkové jízdy proběhli bez vážnějších problémů. Pouze ve voze se začínalo teplo stupňovat a v nehořlavém prádle a kombinéze jsem si to patřičně užíval.

První závodní jízdu jsem se oproti tréninku snažil ještě zrychlit, ale dravější jízda v tomto horku zrovna nesvědčila mým pneumatikám a tak od poloviny tratě auto už nechtělo v zatáčkách moc poslouchat. Výsledkem bylo druhé místo za A.Muzikantem na jeho Škodě 130 RS. Třetí byl Jaroslav Vosmek na Š 130 LR/H.

Před druhou závodní jízdou jsem věděl, že pokud chci pomýšlet na první místo, musím řádně zabrat. V mysli jsem si projížděl místa, kde by se dalo zrychlit. Dopředu mi bylo jasné, že důležité v tomto horku budou výjezdy ze zatáček. Také jsem ještě věděl o dvou místech na brzdy.

Strategii, co jsem si do druhé závodní jízdy stanovil, jsem do puntíku dodržel a jízda na samé hranici rizika se mi vydařila. A.Muzikant dokázal ještě také o desetinku zrychlit, ale součet obou časů stačil pouze na druhé místo. To, že jsem měl z vítězství obrovskou radost včetně celého týmu, snad ani nemusím podotýkat. Náležitě to prožívali i moji dva synové, kteří při vyhlášení výsledků křičeli radostí, až se Ještěd zelenal! Třetí skončil po dobrém výkonu Jaroslav Vosmek.

V celkovém pořadí ve třídě H-1300 jsem si upevnil vítězství se 169 body před druhým Jaroslavem Vosmekem s 99 body.

Teď se již těším na domácí podnik Benecko (11-12.09.2010) a doufám, že drobný chirurgický zákrok, který mě čeká, mě nepřipraví o možnost startovat před domácím publikem.

                                                                                                                    J.S.

                                                                                                                    SRNSKÝ

          sport team

 

kdo jsem
technika
závody
foto
video
team
kniha návštěv
odkazy
kontakt

 

PARTNEŘI TEAMU:

 TOPlist