menu

hlavní strana  I  mapa stránek  I  ke stažení  I  by stucka 2008

novinky  

 
 

závody > komentáře k závodům > most 2010

 

Tak nám to opět začalo! Před čtrnácti dny bylo ještě tolik sněhu, že náš přepravní vlek nebyl téměř vidět. Naštěstí se sníh ztrácel rychle a tak jsme se chystali na závody. Dlouhá zimní přestávka opět velmi rychle proběhla a auto se jako každý rok připravovalo v posledním týdnu před závody.

 Do Mostu jsme vyrazili v pátek odpoledne za nečekaně hezkého počasí (19°C). Kolem 18.30 hod. jsme byli na okruhu.

Než jsme prošli technickou a formální přejímkou a než si fotograf Mejla nafasoval svítivou vestu „PRESS FOTO“, tak se začala naplňovat nepříznivá předpověď počasí na víkend. Silný vítr bral vše, co mu stálo v cestě – včetně některých již postavených stanů. K tomu ještě blesky a déšť. Ještě, že se Jarda doplazil s obytnou Avií, bez které bychom tentokrát asi zahynuli! V suchu jsme si tak dali jedno nebo dvě pivka z místního Kauflandu a šlo se spát. Usnul jsem rychle, ale nad ránem mi už byla taková zima, že i přes dvě deky jsem byl zmrzlej na kost. Zuby mi drkotali takovým způsobem, že jsem si myslel, že si je vymlátím! Ostatní na tom byli podobně a teprve v tu chvíli nás napadlo, že tam je topení na propan-butan: „že nás to nenapadlo večer“! Zatopit se podařilo, ale nebylo to tak jednoduché, jak se nejprve zdálo. Mejlovy ohořelé chlupy a popálené prsty od sirek hovořily za vše!

Začalo být teplo a taky se začalo závodit. Dva tréninky a dvě závodní jízdy – to byl první závod a jeden trénink a tři závodní jízdy, z nichž se počítaly dvě nejrychlejší – to byl druhý závod. Karty byly jasně rozdané. Ve všech jízdách byl nejrychlejší Pavel Kolář se Škodou 130 RS, druhý byl jeho bratr Petr se Škodou 130 LR v soutěžní verzi a třetí byla vždy naše Škoda 130 LR/H. Rozestupy před námi i za námi byly obrovské „viz výsledky“ a i přes snahu zrychlit se v žádné z jízd pořadí nezměnilo.

Vše dokumentoval přes čočku fotoaparátu Mejla „viz fotogalerie“. Zimou mu křehly prsty a tak jsem mu udělal čajík napůl s meducínkou. Prej byl silnej jak „noha od kulečníku!!

 Okruh v Mostě jsem jel poprvé a je to zase něco jiného než klasický kopec. Musím ale říci, že mě to bavilo a s těmi dvěma třetími místy jsem byl spokojen.  

Pak už nás čekalo jenom vše naložit, vyhlášení a rychle domů. Ještě, že další den byla neděle!

Další závod nás čeká ve Zbraslavi. Doufám, že už bude teplo!!!

Málem bych zapomněl, že v průvodci sezónou 2010 je náš vůz na titulní stránce díky pohotovému fotoaparátu Jiřího Rohleny. Výtisky budou zdarma na každých závodech, některých benzinových pumpách apod.

                                                                                                                    J.S.

                                                                                                                    SRNSKÝ

          sport team

 

kdo jsem
technika
závody
foto
video
team
kniha návštěv
odkazy
kontakt

 

PARTNEŘI TEAMU:

 TOPlist