menu

hlavní strana  I  mapa stránek  I  ke stažení  I  by stucka 2008

novinky  

 
 

závody > komentáře k závodům > zbraslav 2010

 

Do Zbraslavi jsme přijeli již v pátek. Postavili jsme stan pro auto a čekala nás technická a formální přejímka.

Na této trati jsem ještě nejel a tak pro zapamatování jsem si to jel několikrát projet civilním autem.

Pokud mám specifikovat mé úvodní pocity z tratě, tak je rychlá, technická, se spoustou krásných „srdcovek“, ale povrch trati - jestli se tomu tak může říkat - je něco neskutečného. Začátek od startu je ta lepší část, až na dvě obrovské pasti na mamuty, tedy díry v ideální stopě. Zato po odbočení z hlavní to teprve začíná! Trať podobná tankodromu napovídá tomu, že tu spíše měli závodit do vrchu tanky!

Od samotného sobotního rána se začaly naplňovat obavy ze špatného stavu vozovky a několik havárií to jenom potvrdilo. Sám jsem brzy poznal, že brzdění  na štěrku je jen pro zkušené soutěžáky.

To ukázal hned v první závodní jízdě Pegas (Petr Kolář jr.) se svou soutěžní LR a svým vypilovaným jezdeckým umem nenechal nikoho na pochybách a tuto jízdu vyhrál. Já jsem s naší LR/H byl druhý a třetí byl se svou nabroušenou Š 130 RS nestárnoucí a stále dravý A. Muzikant. Čtvrtou příčku držel s přehledem také stále rychlý J. Srnský sen. se svou Š 110 R.

Bohužel závod se stále protahoval vážnými haváriemi, z nichž dvě skončily převozem jezdce do Motolské nemocnice. Den se začínal pomalu krátit a bylo jasné, že se druhá závodní jízda nestihne. Proto byl říďa Roman Linhart nucen závod odpískat po první závodní jízdě. Pro auta i jezdce to bylo v danou situaci určitě to nejlepší řešení.

Celý den jsme neustále něco dotahovali a čistili. Také se musím přiznat, že vinou štěrku a chvilky nepozornosti jsem malinko o svodidla upravil lak na pravém boku našeho LR mazlíčka (viz On-board). Jen doufám, že vrchní designer laku Míra si najde chvilku na opravu „škrábů“, abychom byli do Hronova zase vymazlený. Kdyby tohle tušil šéfmechanik Mejla, tak by se býval modlil ještě o chvilku déle, než tomu bylo v pátek v Motorestu u Vodáka!

Konec dobrý, všechno dobré. Domů jsme přivezli pohár za druhé místo a v týmu vládla spokojenost. Jen nám trochu schází náš ruský bratr Jarda! Už aby se z té dovolené vrátil!

Příště nás čeká Hronov. Loni to pro nás byl nezapomenutelný a nesmazatelný začátek s naší Š 130 LR/H. Doufejme, že letos to bude v Hronově lepší. Ještě zkusíme udělat pár drobných úprav pro zrychlení a necháme se překvapit!

                                                                                                                    J.S.

                                                                                                                    SRNSKÝ

          sport team

 

kdo jsem
technika
závody
foto
video
team
kniha návštěv
odkazy
kontakt

 

PARTNEŘI TEAMU:

 TOPlist